Rehabilitačná klinika a vzdelávacie centrum pre fyzioterapeutov v Košiciach

+421 948 697 379 | +421 917 536 152 

Individuálne cvičenie SM systému

 „Jediné zlé cvičenie je to, ktoré ste neodcvičili.“

☝️Najskôr sa prosím objednajte na Vstupné vyšetrenie.

SM systém je rehabilitačná metóda MUDr. Richarda Smíška, v zahraničí známa ako Spirálna stabilizácia (SPS), ktorej súčasťou sú aj populárne SM cviky. Metóda má už viac ako 30 rokov a jej autor ju neustále zlepšuje. Je to jedno z mála cvičení, ktoré v sebe spája ako uvoľnenie preťažených svalov, tak aj posilňovanie svalov oslabených. Pre jeho účinnosť je dôležitá správna technika ako aj cvičenie s originálnymi SM systém lanami.

Naučte sa cvičiť SM systém s našími fyzioterapeutmi.

O čo teda ide? Ide o jednoduché cviky s SM systém lanami (zakúpiť sa dajú u nás v prevádzke), ktoré však majú svoje pravidlá, ktoré treba pre dobrý efekt cvičenia a liečbu dodržiavať.

Individuálne cvičenie SM systému je vhodné pre tých, ktorí chcú cvičiť SM systém správne! Fyzioterapeut vás naučí základné postavenie, dýchanie, a techniku potrebnú pre zvládnutie tohto cvičenia. Vysvetlí vám základné princípy SM systému, odporučí cviky vhodné priamo pre vás (pri niektorých diagnózach niektoré cviky vynechávame, prípadne využívame ich modifikovanú podobu). Fyzioterapeut vám poradí a skontroluje vaše cvičenie. Naučíte sa cvičiť tak, aby ste z tejto skvelej metódy vyťažili maximum.

To, za akú dobu zvládnete cvičiť SM systém správne sami záleží od viacerých faktorov. Od vášho pohybového nadania, od intenzity ako často ho budete precvičovať doma medzi jednotlivými individuálnymi cvičeniami. Aj tu platí bez práce  nie sú koláče.

Túto službu odporúčame každému, kto má záujem cvičiť SM systém s dobrým účinkom na vaše telo a chrbticu. Výhodou SM systému je, že keď sa naučíte správne cvičiť,  SM systém nezaberie veľa času, nie je náročný ani finančne ani na priestor a viete svojej chrbtici pomôcť aj sami. Po zvládnutí cvičenia, môžte navštevovať naše skupinové cvičenie s fyzioterapeutom, prípadne odporúčame prísť z času na čas na kontrolu či cvičíte správne. Cvičenie je vhodné pre všetky vekové kategórie.

Máte otázky alebo sa chcete objednať telefonicky? Volajte